11343

AMASYA TURU

Fiyat
:
195 TL

Amasya, Ferhat ile Şirin, Amasya Arkeoloji Etnografya Müzesi, Mumya Müzesi, Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı, Yeşil Irmak, Kral Kaya Mezarları, Amasya Çarşısı

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen araç kalkış noktalarımızda buluşmamızın ardından araç içi kahvaltı paketi ve sıcak soğuk ikramlar eşliğinde istikametimizi Kırıkkale, Çorum üzerinden Amasya'ya doğru çeviriyoruz. Yaklaşık olarak 4 saatlik yolculluğun ardından Şehzadeler Şehri Amasya gezimize başlamak üzere ilk durağımız olan Ferhat'ın Şirin uğruna dağları deldiği, Ferhat su kanalına ulaşıyoruz. Ferhat ile Şirin'i Rehberimizin anlatımlarından dinleyip, fotoğraflama için serbest zaman alıyoruz. Serbast zaman da dileyen misafirlerimiz Ferhat ile Şirin bölgesindeki çay bahçesinde, çay ve kahve içip manzarayı seyredebilirler. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi gezimize başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müzeler hakkında ayrıntılı bilgileri rehberimiz anlatımlarından dinleyip, öğlen yemeğimizi almak için Yeşil Irmak kenarında kurulan Restaurant'a geçiyoruz. Amasya'nın yöresel lezzetlerini burada tadıyoruz.

Açık büfe olarak almış olduğumuz öğlen yemeğimizin ardından Amasya'nın Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gibi tarihi güzelliklerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Yeşil Irmak üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştirip, Amasya'yı Irmak üzerinden de görme zevkini tadıyoruz. Kral Kaya Mezarlarını panoromik olarak görerek fotoğrağlayıp, Amasya çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen serbest zamanın sonrasında Ankara'ya dönüş için Rehberimizin vermiş olduğu saatte aracımızda toplanıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde Ankara'ya varıyor ve siz değerli misafirlerimize teşekkür edip, vedalaşıyoruz. 

Ekstra Turlar: Yeşil Irmak Tekne Turu (Ekstra)
Sabah Kahvaltısı: Araç İçi Kahvaltı Paketi
Öğlen Yemeği: Restaurant'ta Yöresel Açık Büfe Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Lüks Tur Araçları İle Ulaşım
  • Araç İçi İkramlar
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Araçta İçi Kahvaltı Paketi

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Şahsi Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Ekstra Belirtilen Turlar
  • Öğlen Yemeği Restaurant'ta Yöresel Açık Büfe 
  • Yemeklerde Alınan İçecekler
► Bilgi: 0507 119 97 27  (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0507 119 97 27 - 0312 419 07 19
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara