11343

1 GECE 2 GÜN HATAY TURU

Fiyat
:
525.00 TL
 
 
 
1 GECE 2 GÜN HATAY TURU
 
1.Gün
Akşam saat 22:00’da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden Hatay’a hareket. Gece yolculuğumuz ile birlikte gerekli molalar verilerek sabah saatlerinde varış.
2.Gün
Restaurantta alacağımız serpme kahvaltı sonrası rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde St Pierre Kilisesi’ni gezip görüyoruz. Tarihte ilk defa, bu kilisede Hz İsa'nın dinini tanıyanlara "Hrıstiyan" denmiştir. Kilise, Hz İsa'nın 12 havarisinden biri olan St Pierre'nin Hz İsa'nın ölümünden sonra Hristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak önemli bir dini merkezdir. Dünya'nın en büyük ve en zengin mozaik müzelerinden biri olan Antakya Mozik Müzesinin görülmesi. Öğle yemeği için serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak Samandağ Çevlik mevkinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneline hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, "Dünya’nın İlk Tüneli" olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilise’yi geziyoruz. Belirlenen saatte otele hareket akşam yemeği ve konaklama İSKENDERUN ANEMON OTEL’de. 
3.Gün
Kahvaltı sonrası  Seleukos ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan dünyaca ünlü bir sayfiye yeri Dapne ve Apollon aşkının geçtiği yerdir. Harbiye Şelalesini fotoğraflıyoruz öğle yemeğinin ardından Antakya 23 asırlık uzun ve soylu bir geçmişe sahip, çok Tanrılı dinlerin; Musevi, Hristiyan ve Müslüman kültürleriyle yoğrulmuş, zengin bir mirasa sahip, görmüş geçirmiş bir kent. Bir zamanlar "Doğunun Kraliçesi" bugün ise mütevazı bir Anadolu kenti. Tarihi Antakya sokaklarında rehberimizin bilgilendirmesiyle şehir turu, Antakya Uzun Çarşıda serbest zaman; Habib-i Neccar Camii’nin görülmesi ardından geri dönüş yolculuğumuz için otobüslerdeki yerimizi alıyoruz. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte gezimizi sabah 06.00’da başladığımız yerde sonlandırıyoruz. Bir başka ANKA TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
Ücrete Dahil olan hizmetler
** Lüks otobüslerle ulaşım
** Araç içi çay - kahve ikramları
** 1. Gün serpme sabah kahvaltısı
** 1. Gün otelde akşam yemeği
** 1 gece ANEMON İSKENDERUN OTEL’de konaklama
** 2. Gün otelde açık büfe sabah kahvaltısı
** 1618 sayılı yasaya uygun seyahat sigortası
** Profesyonel rehberlik hizmeti
** ANKATUR refakati
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
** Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
** Kişisel harcamalar
** Öğle Yemekleri
 
 
 
 
 
 
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü Kişi 0-2 Yaş Çocuk 2 -12 yaş Çocuk
525,00 TL 585,00 TL 500,00 TL ÜCRETSİZ 450,00 TL
 
Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında konaklamalar için geçerlidir. 0-2 Yaş çocuk ücretsiz alınabilmesi için otobüste koltuk verilmez ve 2 yetişkin yanında konaklar. 2 yetişkin yanında konaklamayan çocuklardan yetişkin ücreti alınır. 0-2 Yaş çocuk otobüste koltuk ister ve 2 yetişkin yanında kalırsa 2-12 yaş ücretinden alınır.
 

► Bilgi: 0542 420 80 08 (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0542 420 80 08
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara