11343

1 GECE 2 GÜN BURSA - ESKİŞEHİR TURU

Fiyat
:
450.00 TL
1.GÜN
Akşam  saat 00.30’da Sıhhiye Atatürk Lisesi Önünden hareketle yolculuğumuz başlıyor. Rehberimiz bizi gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendiriyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrasında Bursa’ya varış. Sabah kahvaltımızı almak için  restaurantımıza geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından, Rehberimiz eşliğinde ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun İstanbul’u fethinden önce kurmuş olduğu Tophane Gezisi ile turumuza başlıyoruz. Burada Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Bursa Saat Kulesi ve seyir terası bulunmaktadır. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası, fotoğraf molamızın ardından Bursa turumuza Bursa İlinin en görkemli Camii’si Evliya Çelebi’nin ifadesi ile Bursa’nın Ayasofya’sı olan Ulu Camii ziyareti ile devam ediyoruz. Sonrasında Bursa’da öğle yemeğimizi almak için restaurantımıza geçiyoruz.Öğle yemeğimizin ardından tarihsel dokusuyla ve manevi önemiyle dikkat çeken bölgeleri geziyoruz. Bunlar arasında Yeşil Camii ve Yeşil Türbe gezisi,Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi gezisi bulunuyor. Bu gezilerin bitiminde  Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı’nda)  alışveriş  için serbest zaman  veriyor programımızı sonlandırıyoruz. Otelimize yerleşmek ve akşam yemeğimizi almak için Eskişehir’deki otelimize hareket ediyoruz. Açık büfe akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
2.GÜN
Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp check-out yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Eskişehir’de tecrübeli rehberlerimiz eşliğinde gezimiz başlıyor. Venedik’i aratmayan, görenlerin hayran kaldığı eşsiz güzellikleriyle Adalar mevkiinde yarım saat süren bir tekne turu yapıyoruz.Ardından Türkiye’nin ilk yerli arabası olan ve kalan son örneği olan Devrim Arabasını görme fırsatı elde ediyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi 13.00-14.00 arası gerçekleştiriyoruz. Yemeğin ardından rehberimizin bilgilendirmesi ile 600 yıllık tarihiyle ve korunmuşluğuyla şaşkınlık uyandıran Tarihi Odunpazarı Evlerini geziyoruz. Bu mevkide  Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Karikatür Müzesi, Lületaşı Çarşıları ve Külliyeleri geziyoruz. Odunpazarı Evleri içerisinde adeta geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkıyor; Evliya Çelebinin Seyahatnamesinde anlattığı sokağı görüyor, Balmum Heykelleri Müzesi, Cam Sanatları Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Eskişehir’in en büyük parkı Bilimparkı, Masal Şatosunu, Aşk yolunu geziyoruz. Ardından Haller Gençlik Merkezini gezip Türkiye’nin tek yapay denizi olan Kentpark’a geçiyoruz. Yapay denizi ve plajı da rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde gezip gördükten sonra; 19:00’da Eskişehir’den ayrılıyoruz. 22:30’da Ankara’ya varış ve gezimizin sonu. Bir başka ANKA TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ  :
** Lüks Tur otobüsleriyle ulaşım
** Restaurantta  sabah kahvaltısı
** Araç içi ikramlar ( sıcak , soğuk içecekler , kek , meyve ikramları )
** 1 . Gün akşam 4 yıldızlı Otelde konaklama
** 1. Gün açık büfe akşam yemeği  otelde
** 1. Gün Bursa’da tüm gün profesyonel rehberlik hizmeti
** 2. Gün otelde açık büfe sabah kahvaltısı
** 2. Gün Eskişehir’de profesyonel rehberlik hizmeti
** 1618 sayılı yasaya uygun seyahat poliçesi
** ANKA TUR Refakati
**Eskişehir’de tekne turu
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ  :
** Kişisel Harcamalar
** Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
** Müze Giriş Ücretleri
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü Kişi 0-2 Yaş Çocuk 2 -12 yaş Çocuk
450,00 TL 550,00 TL 450,00 TL ÜCRETSİZ 400,00 TL
Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında konaklamalar için geçerlidir. 0-2 Yaş çocuk ücretsiz alınabilmesi için otobüste koltuk verilmez ve 2 yetişkin yanında konaklar. 2 yetişkin yanında konaklamayan çocuklardan yetişkin ücreti alınır. 0-2 Yaş çocuk otobüste koltuk ister ve 2 yetişkin yanında kalırsa 2-12 yaş ücretinden alınır.

► Bilgi: 0542 420 80 08 (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0542 420 80 08
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara