11343

2 GECE 3 GÜN BURSA - BİLECİK - SÖĞÜT - ESKİŞEHİR TURU

1.GÜN
Akşam  saat 00.30’da Sıhhıye Sezenler Atatürk Lisesi önünden hareketle yolculuğumuz başlıyor. Rehberimiz bizi gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendiriyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrasında Bursa’ya varış. Sabah kahvaltımızı almak için  restaurantımıza geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından, Rehberimiz eşliğinde ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun İstanbul’u fethinden önce kurmuş olduğu Tophane Gezisi ile turumuza başlıyoruz. Burada Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Bursa Saat Kulesi ve seyir terası bulunmaktadır. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası, fotoğraf molamızın ardından Bursa turumuza Bursa İlinin en görkemli Camii’si Evliya Çelebi’nin ifadesi ile Bursa’nın Ayasofya’sı olan Ulu Camii ziyareti ile devam ediyoruz. Sonrasında Bursa’da öğle yemeğimizi almak için restaurantımıza geçiyoruz.Öğle yemeğimizin ardından tarihsel dokusuyla ve manevi önemiyle dikkat çeken bölgeleri geziyoruz. Bunlar arasında Yeşil Camii ve Yeşil Türbe gezisi,Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi gezisi bulunuyor. Bu gezilerin bitiminde  Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı’nda)  alışveriş  için serbest zaman  veriyor programımızı sonlandırıyoruz. Otelimize yerleşmek ve akşam yemeğimizi almak için otelimize hareket ediyoruz. Açık büfe akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Ekstra olarak düzenleyeceğimiz eğlenceye katılabilir. Bursa’nın eğlence merkezlerinde zaman geçirebilirsiniz.
 
 
2.GÜN
Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp check-out yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı ilk başkent Söğüt`e varış Söğüt’te Beyliğin kurucusu Ertuğrul Gazi Türbesi ve Kuyulu Mescit, Karakeçeli Parkı, Dar-ul Eytam Binası gezileri sonrasında Yörük çadırlarının gezilmesi ve Osmanlının kurulduğunu ilan eden ilk kadı Dursun Fakıh`ın  Türbesi’nin ziyaret edilmesi  Bilecik`e hareket. Öğle yemeğimizi restaurantta alıp Sırasıyla; dünyada ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı Devlet Arması, Şeyh Edebali Türbesi ve Orhangazi Camii`ni ziyaret ettikten sonra konaklama ve akşam yemeği için Eskişehir’deki otelimize hareket ediyor.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Esktra olarak düzenleyeceğimiz eğlenceye katılabilir. Eskişehir’in eğlence merkezlerinde zaman geçirebilirsiniz.
 
 
3.GÜN
Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp check-out yaparak otelimizden ayrılıyoruz.Eskişehir’de tecrübeli rehberlerimiz eşliğinde gezimiz başlıyor. Venedik’i aratmayan, görenlerin hayran kaldığı eşsiz güzellikleriyle Adalar mevkiinde yarım saat süren bir tekne turu yapıyoruz.Ardından Türkiye’nin ilk yerli arabası olan ve kalan son örneği olan Devrim Arabasını görme fırsatı elde ediyoruz. Sonrasında şehrin meşhur parklarından Şelale Park’da çibörek menüsü şeklinde öğle yemeğimizi 13.00-14.00 arası gerçekleştiriyoruz. Yemeğin ardından rehberimizin bilgilendirmesi ile 600 yıllık tarihiyle ve korunmuşluğuyla şaşkınlık uyandıran Tarihi Odunpazarı Evlerini geziyoruz. Bu mevkide  Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Karikatür Müzesi, Lületaşı Çarşıları ve Külliyeleri geziyoruz. Odunpazarı Evleri içerisinde adeta geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkıyor; Evliya Çelebinin Seyahatnamesinde anlattığı sokağı, Arif Nihat Asya’nın “BAYRAK” şiirini yazdığı evi görüyor, Balmum Heykelleri Müzesi, Cam Sanatları Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Eskişehir’in en büyük parkı Bilimparkı, Masal Şatosunu, Aşk yolunu geziyoruz. Ardından Haller Gençlik Merkezini gezip Türkiye’nin tek yapay denizi olan Kentpark’a geçiyoruz. Yapay denizi ve plajı da rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde gezip gördükten sonra; 19:00’da Eskişehir’den ayrılıyoruz. 22:30’da Ankara’ya varış ve gezimizin sonu. Bir başka ANKA TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ  :
** Lüks Tur otobüsleriyle ulaşım ( koltuk arkası televizyonlu minimum 2014 model otobüsler )
** Araç içi ikramlar ( sıcak , soğuk içecekler , kek , meyve ikramları )
** 1. Gün Bursa’da sabah kahvaltısı
** 1. Gün akşam 4 yıldızlı Otelde konaklama
** 1. Gün açık büfe akşam yemeği  otelde
** 1. Gün Bursa’da tüm gün profesyonel rehberlik hizmeti
** 2. Gün otelde açık büfe sabah kahvaltısı
** 2. Gün Bilecik’te tüm gün profesyonel rehberlik hizmeti
** 2. Gün akşam 4 yıldızlı Otelde konaklama
** 3. Gün Eskişehir’de profesyonel rehberlik hizmeti
** 1618 sayılı yasaya uygun seyahat poliçesi
** ANKA TUR Refakati
**Eskişehir’de tekne turu
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ  :
 
** Kişisel Harcamalar
** Öğle yemekleri
** Müze Giriş Ücretleri
  


► Bilgi: 0507 119 97 27  (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0507 119 97 27
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara