11343

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

Fiyat
:
1925.00 TLTURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KEMALİYE & ERZİNCAN & ERZURUM & ÇILDIR GÖLÜ & ANİ HARABELERİ & KARS GEZİSİ


 
1.GÜN: ANKARA – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ
Saat: 16:00’da Ankara Tren Gar’ında buluşma ve trendeki yerlerimizi alıyoruz. 16:55’de trenin hareketi ile uzun ve nostaljik bir yolculuğa çıkıyoruz.


2.GÜN: İLİÇ – KEMALİYE – ERZİNCAN – ERZURUM – KARS  
Sabah saat 06:00 sularında İliç’e varış. İliç tren istasyonunda bizi bekleyen aracımız ile Kemaliye turu bu turumuz esnasında Eski Kemaliye evlerinin ve sokakların görülmesi ve Lökhane’de verilecek kısa bir mola sonrası, tarihi Hamam ve Orta Cami görülmesi trene dönüş. Saat 09.10’da Erzincan’a hareket. Saat 11.00-11.30 arası Erzincan Tren Garına varış. Bizi bekleyen aracımızla Girlevik Şelale’sine hareket. Şelale gezisi ardından Panoramik Erzincan şehir turu , Bakırcılar Çarşısı’nın görülmesinin ardından öğle yemeği ve trene dönüş saat 13:35’de Erzurum’a hareket. Saat 17.00-17.30 arası Erzurum Tren Garına varış. Erzurum şehir turu, Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Ulu camii, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası görüldükten sonra Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyor ve Oltu taşından yapılan ürünlerle ilgili alışveriş ve akşam yemeği ( FİYATA DAHİL) sonrası trene dönüş saat: 20:00 civarı Kars’a hareket. Gece saat 00:00 – 02:00 civarı varış ve tren garından araçlarla otelimize hareket.. Konaklama Otel’de.


3.GÜN: ANİ ÖREN YERİ – ÇILDIR GÖLÜ – BOĞA TEPE KÖYÜ – KAFKAS GÖSTERİLERİ
Sabah otelde alınan geç kahvaltının ardından, Ani Ören Yerine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Menucehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrent Gregor Kilisesini görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesini (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedrali (Fethiye Cami) ve son olarak Havariler Kilisesi görüyoruz. Ani Antik gezisi tamamlanıyor. Daha sonra Çıldır Gölüne doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz için serbest zaman ( Çıldır gölünde donan gölden çıkarılan lezzetli sarı balık) sonrasında Göl etrafında manzarayı seyredip dileyen misafirlerimiz atlı kızaklar ile göl üzerinde gezme imkanı. Boğa Tepe Köyüne hareket. Peynir Müzesi görülmesi ve Kars Kaşarı ve Gravyer peyniri hakkında bilgi alınması. Kars merkeze dönüyoruz otel de istirahat ettikten sonra Kafkas gösterileri eşliğinde yöresel yemeğimizi  alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yöresel menü: çorba, kaz eti, pilav, salata, meze, tatlı,su,çay şeklinde olup 20.00- 22.30 arası dans gösterilerini izliyor ve yöresel akşam yemeğimizin tadını çıkartıyoruz.  23.00’de restaruanttan ayrılarak otelimize geçiş yapıyoruz.
4.GÜN: KARS MERKEZ – KARS MÜZESİ – KARS KALESİ – HAVALİMANI
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kars merkez gezisini yapmaya başlıyoruz. İlk durağımız Kars Müzesi ardından Kars Kalesi12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezilerimizin sonra çarşıda öğle yemeği için serbest zaman ve yöresel alışveriş imkanı sonrası Kars Harakani Havalimanına hareket. 13:55 uçağı ile Ankara’ya hareket. Ankara’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka Ankatur gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 
ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ: 
• Turistik Doğu Ekspresi Yataklı vagon ile ulaşım
• Kars – Ankara Uçak bileti
• İliç – Erzincan – Erzurum ve Kars’da midibüs ya da minibüs ile ulaşım
• 2 gece otelde konaklama
• 2 sabah kahvaltısı ( otelde açık büfe)
• 2 akşam yemeği (1 gün Erzurum’da cağ kebap ile, 1 gün Kafkas gösterileri eşliğinde yöresel akşam yemeği)
• Profesyonel rehberlik ve Ankatur Refakati
•1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat  sigortası
 
KİŞİ BAŞI GEZİ ÜCRETİ :  1.925,00 TL
ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ: 
• Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler.
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 
 
Nakit : 1.925₺
Sngl oda  * Nakit          2.450₺ Taksitli fiyatlarda banka vade oranları uygulanır.
Trpl oda  * Nakit            1.900₺ Taksitli fiyatlarda banka vade oranları uygulanır.
0-2 yaş çocuk  Nakit = 400₺  - taksitli fiyatlarda standart banka vade oranları uygulanır.
2-12 yaş çocuk  Nakit =   1.750₺ taksitli fiyatlarda standart banka vade oranları uygulanır.
 
 
► Bilgi: 0542 420 80 08 (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0542 420 80 08
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara