11343

İSTANBUL & ADALAR TURU 2 GECE 3 GÜN

Fiyat
:
850 TL

1-GÜN: Gece 23.30’da Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareketle 23.45 Milli Kütüphane Otobüs durakları 23.55 Konya Yolu Ankamall AVM Karşısı 00.05 Optimum AVM Karşısından tüm misafirlerimizi alıyoruz ve  yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalarla birlikte 06.00’da İstanbul’a varış. İstanbul’a vardığımızda öncelikle restoranda serpme sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından Eyüp bölgesine geçiyoruz. Eyüp Sultan Camii ve muhteşem manzara ile Pierre Loti’nin gezilip görülmesiArdından Sultanahmet Bölgesinde (tarihi yarım adada) yer alan Ayasofya Camiisi, Dikilitaş, Alman Çeşmesi, Gülhane Parkı gezileri ve öğle yemeği molası sonrası  Eminönü’ne geçiş yapıyoruz. Burada dileyen Misafirlerimiz  boğazda tekne turuna katılabilir Tekne turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz için Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı gibi tarihi çarşıların olduğu bölgede 2 saat serbest zaman ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelde olacaktır.  ( RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA )

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz sonrası Otağıtepe’de bulunan TEMA Vehbi Koç Parkından Yedi tepe üzerine kurulmuş İstanbul’un muhteşem manzarasını seyrediyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa Yakasına geçerek Ortaköy’e varış. Ortaköy bölgesi ve Ortaköy Camii hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri ardından  Nişantaşı bölgesinde serbest zaman. Sonrasında Taksim’e geçiyoruz. İstiklal Caddesi yürüyüşümüze başlıyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz boyunca Çiçek Pasajı, Nevizade, Fransız Sokağı  (Cezayir Sokağı), Asmalı Mescit, Tünel Meydanı, Galip Dede Yokuşunu gördükten sonra Galata Kulesinden fotoğraf çekimi ve Galata Kulesi gezisi günümüzü keyifli bir şekilde sonlandırarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde( RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA )

 

3.GÜN:Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp çıkış yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Deniz hatları ile Marmara Deniz’inin simgesi olan ADALARA geçiyoruz. Sürgün yeri olarak tarihe geçmiş olan Prens Adalarını vapur geçişi esnasında ( Burgaz, Heybeli, Kınalı, Büyük ve Sedef ) görüyoruz.  Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada'da tüm gün serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dahilinde bisikletle gezebilir, faytonla tur yapabilirsiniz. Büyükada'da gezintide; Büyükada'nın muhteşem doğasını, adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (gidiş-geliş 2 km’lik bir orman içi yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Güntekin’in evini, günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayabilirsiniz.Akşam üzeri vapura binerek Bostancı'ya geçiyoruz. Bostancı iskelede bizleri bekleyen tur otobüsümüzle Ankara'ya geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Verilen molalalar ve araç içi ikramlar eliğinde gece saatlerinde Ankara’ya varıyor ve Bir başka ANKATUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. (tahmini varış saati 23.30- 00.00 arasıdır.)

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlarımız ile ulaşım
 • Ulaşım esnasında araç ikramlarımız
 • 3 Sabah Kahvaltısı ( 1. Gün serpme kahvaltı, 2. Ve 3. Gün otelde açık büfe)
 • 2 Akşam Yemeği (Otelde açık büfe)
 • Büyükada'ya gidiş - dönüş geçiş ücretleri
 • 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Poliçesi
 • 2 GECE  RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA  KONAKLAMA
 • ANKA Tur Refakati ve Rehberlik Hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • 1. Gün Boğaz da Tekne Turu = 25,00TL
 • T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Müze ve Ören Yerleri girişleri öğrenci ve öğretim görevlilerine ücretsizdir.
► Bilgi: 0507 119 97 27  (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0507 119 97 27 - 0312 419 07 19
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara