11343

İSTANBUL TURU 3 GECE 4 GÜN

Fiyat
:
1079 TL

1.Gün Ankara – İstanbul – Maltepe- Eyüp Sultan Camii -  Pier Loti-  Balat- Boğaz Turu - Otel

Gece 23.30’da Sıhhıye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden hareketle 23.45 Milli Kütüphane Otobüs durakları 23.55 Konya Yolu Ankamall AVM Karşısı 00.05 Optimum AVM Karşısından tüm misafirlerimizi alıyoruz ve  yolculuğumuz başlıyor.Sabah  saat 07.00’de İstanbul’a vardığımızda öncelikle restaurantta serpme sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltının ardından Eyüp bölgesine geçiyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde Eyüp bölgesi ve Eyüp Sultan Camii’nin tanıtılması ardından Pier Loti Tepesine çıkıyoruz. Haliç’in o ünlü panaromasının seyredilebildiği en iyi bölge olan bu sırtlara çıkıldığında; ünlü Fransız yazar Pierre Loti’nin adını taşıyan Kahve’ye ulaşılmaktadır. İstanbul’da uzun dönemler yaşayan ve gerçek bir İstanbul aşığı olan Pierre Loti’nin asıl adı “JulienViaud’dur”. Burada rehberimizden alacağımız bilgilerden sonra muhteşem manzara eşliğinde çay, kahve molasının ardından turumuza eski İstanbul’u yaşatarak devam ediyoruz. İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Balat'ın 19. Yüzyılda inşaa edilmiş kırmızı Marsilya tuğlasından evleriyle bezeli sokaklarını geziyoruz. Kilise ve Sinagogların arasında gezinerek şarkılara konu olan Agora Meyhanesi, Balat Çarşısı ve Fetih İşkembecisi, rengarenk cumbalı evlerle süslü, dizilere ve filmlere sahne olan bu masalsı semti bir zamanlar burada yaşayan ve bu kültürü oluşturmuş azınlıkların hikayelerini dinleyerek geziyoruz. Balat'ın renkli ve minicik antika dükkanlarını andıran Kafelerinde Cumbalı Kahvede molaya duruyoruz. Öğleden sonra muhteşem bir boğaz turu için Eminönü’ne geçiyoruz. Bu bölgeden Serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında  otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde ( RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA )

 

2.Gün  ADALAR TURU

3.GÜN:Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp çıkış yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Deniz hatları ile Marmara Deniz’inin simgesi olan ADALARA geçiyoruz. Sürgün yeri olarak tarihe geçmiş olan Prens Adalarını vapur geçişi esnasında ( Burgaz, Heybeli, Kınalı, Büyük ve Sedef ) görüyoruz.  Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada'da tüm gün serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dahilinde bisikletle gezebilir, faytonla tur yapabilirsiniz. Büyükada'da gezintide; Büyükada'nın muhteşem doğasını, adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (gidiş-geliş 2 km’lik bir orman içi yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Güntekin’in evini, günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayabilirsiniz.Akşam üzeri vapura binerek Bostancı'ya geçiyoruz. Bostancı iskelede bizleri bekleyen tur otobüsümüzle Otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA )

 

3.Gün  OTAĞITEPE – ORTAKÖY- BEBEK – NİŞANTAŞI – TAKSİM –İSTİKLAL CADDESİ – BEYOĞLU-GALATA KULESİ

Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz sonrası Otağıtepe’de bulunan TEMA Vehbi Koç Parkından Yedi tepe üzerine kurulmuş İstanbul’un muhteşem manzarasını seyrediyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa Yakasına geçerek Ortaköy’e varış. Ortaköy bölgesi ve Ortaköy Camii hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri ardından Bebek ve Nişantaşı bölgelerinde serbest zaman. Sonrasında Taksim’e geçiyoruz. İstiklal Caddesi yürüyüşümüze başlıyoruz. Sonrasında yürüyüşümüz boyunca Çiçek Pasajı, Nevizade, Fransız Sokağı  (Cezayir Sokağı), Asmalı Mescit, Tünel Meydanı, Galip Dede Yokuşunu gördükten sonra gezimizi Galata Kulesi ile bitiriyoruz ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde( RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA )

 

 

4.Gün Polenezköy- Şile – Ağva- Ankara

Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz. Polenezköy’e hareket ve bu bölgenin gezilmesi. Daha sonra tarihi M.Ö 12.000 – 6.000'lere kadar inen Şile'ye varıyoruz. Ağlayan Kaya, Şile Limanı, Dünya’nın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Şile Kalesi gezilerimizin ardından Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş, Eski zamanlarda Ceneviz ve Venedikliler'in kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağva'ya varıyoruz. Öğle yemeği molası. Ardından Hemen Karadeniz’in mavi ve yeşil sularına doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Yemyeşil doğası, Karadeniz'in masmavi suları ile Ağva'da vereceğimiz serbest zamanda Şile bezi alış-verişi yapabilirsiniz. İsteğe bağlı Göksu nehrinde tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında belirlenen saatte buluşma ve Ankara’ya hareket. Neşeli yolculuğumuz sonrasında gece saatlerinde Ankara’ya varış.
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Sürpriz hediyeler ve ikramlar
 • 1. Gün  Serpme Sabah Kahvaltısı
 • 2. Gün Adalar Vapur Geçiş Ücretleri
 • Araç içi ikramlar
 • 3 gece  RAMADA  ENCORE BAYRAMPAŞA vb   Konaklama
 • Otelde 3  Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 3 Akşam Yemeği
 • Otopark ücretleri, otoyol geçiş ücretleri, ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel  Rehberlik hizmetleri ve ANKA TUR Refakati.
 • Program Boyunca Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat sağlık sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • 1. Gün Boğazda Tekne Turu 
 • 4. Gün Göksu Nehri Tekne Turu

► Bilgi: 0507 119 97 27  (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0507 119 97 27 - 0312 419 07 19
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara