11343

3 GECE 4 GÜN Baştan Sona Karadeniz Turu

Fiyat
:
1290 TL

1. GÜN

Akşam saat 21.30'da Gama iş merkezi  buluşma ardından hareket ediyoruz.Sonrasında 21.35 Milli Kütüphane Önü 21.40 Aşti Karşısı 21.45 Akköprü Migros Karşısı 21.50 Keçiören Fatih Köprüsü altı 21.55 Aydınlıkevler Türk Telekom önünden tüm misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz . Verilen molalar ve araç içi ikramlarımızla birlikte geçireceğimiz keyifli yolculuk sonrası Sabah saatlerinde Trabzona varıyor kahvaltımızı serbest olarak alıyoruz.Trabzonda ilk olarak Ayasofya Müzesi ardınan Atatürk Köşkü gezimizi yaptıktan sonra Trabzona özgü Kazaziye Telkari Gümüşlerinin tanıtıldığı Tuğana Gümüş Atölyesine gidiyor İpek ile Saç Teli kadar ince Gümüşün nasıl sanata dönüştüğünü öğreniyoruz.Arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilir.Şimdiki durağımız Sürmene.Sürmene merkezde serbest zaman veriyoruz arzu eden misafirlerimiz karadeniz yöresine özgü ürünler alabilir.(Kuymak Malzemeleri,Trabzon Sepeti,Sürmene Bıçağı,Kemençe)Sürmene merkezden ayrılıyor ve Trabzon'un Of ilçesine hareket ediyoruz.Burada Çay Fabrikası gezimizi Mühendis eşliğinde yapıyor Çayın evrelerini öğreniyoruz.Arzu eden misafirlerimiz Çay alış verişi yapabilir.Şimdi Sırada Uzungöl var.Uzungöle varınca Önce Otelimize geçiyoruz.Ardından Uzungöle inince önce Şerah Köyü ardından Uzungöl etrafında gezintimizi yaptıktan sonra Uzungöl etrafında serbest zaman veriyor ardından Otelimize geçiyoruz.

2. GÜN

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Rizeye hareket ediyoruz.Çay Tarlaları eşliğinde Rizeye giriyor yeşilin her bir tonunu yakalama fırsatı buluyoruz.Önce Rize Bezi Atölyesine uğruyor yöresel ürünlerden alma fırsatı yakalıyoruz ardından Ayder Yaylasına çıkmak için Ardeşen ilçesine geliyoruz.Fırtına Vadisi bizleri Ayder Yaylasına doğru çıkaracaktır.Dağların daha yüksek ve paralel olduğunu ve bu dağların Kaçkar Dağlarının uzantıları olduğunu görecek ve toplu fotoğraf çekinme şansı yakalayacağız.Fırtına Vadisi bizleri Müthiş bir manzaraya getirecektir.Yöre halkının gerçek Laz olduğu bir yerde Bizimde yöreye uyum sağlamamız gerekecektir. Tulum eşliğinde güzel bir horon oynayalımAyder Yaylasına varınca önce Kalegon ardından Gelin Tülü Şelalesini gördükten sonra Yaylada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında toplanma Akşam Yemeği  ve Konaklama otele geçiyoruz.

 

3. GÜN

Sabah Kahvaltımızı aldıktan sonra Maçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Coşandere ve Meryem Ana Derelerini  takiben Altındere Milli Parkı İçerisinde bulunan Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Etrafı dik kayalarla çevrili vadi boyunca ilerleyip 15 dakika yürüdükten sonra 1355 rakımdaki Sümela Manastırına varış. M.S. 300 ’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen manastır dik bir yamaçta büyük kayalıklar oyularak yapılmış olan Sümela Manastırını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrasında araçlarımıza  Giresuna hareket ediyoruz.Önce  Devletin Fındık fabrikası olan FISKOBIRLIK'e uğruyor fındık alışverişimizi yapıyor ardından Giresun Kalesi ve Topal Osman Ağa anıtını gördükten sonra (Havanın kararma ve zamanlama durumuna göre Ordu Boztepeye çıkabiliriz ) Fatsa'da bulunan Otelimize geçiyoruz.

 

4. GÜN

Sabah kahvaltımızı alıyor ve Samsuna hareket ediyoruz.Samsunda İlk Bandırma Vapuru ,Atatürk Anıtı,Tütün İskelesi Rus Pazarı gezildikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ardından Şehzadeler Şehri olan Amasyaya hareket ediyoruz.ilk durağımız Amasya Müzesi ve mumyalar müzesi,Saray Düzü Kışlası , ( Amasya Tamimnamesi Binası) Bimarhane (Şifahane) , Şehzadeler Parkı,Şehzadeler Müzesi,Hazeranlar Konağı,Ardından Kral Kaya Mezarları,Saat Kulesi ve Yeşilırmak, Bayezid Külliyesi ve Amasya Minyatür Müzesi,Gök Medrese ve Torumtay Türbesi Son olarak Ferhat İle Şirin Su kanallarını gördükten sonra Amasyadan ayrılıyor ve  dönüşe geçiyoruz Akşam saat 23.30 sularında Ankara'da oluyoruz ve başka bir Anka Tur  organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlar İle Ulaşım

  • Araç İçi İkramlar

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

  • Tüm Çevre Gezileri

  • Milli Park Giriş Ücretleri

  • Otellerde 3 Gece Konaklama

  • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

  • Otellerde 3 Akşam Yemeği

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler