11343

ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI BUTİK MARDİN TURU

Fiyat
:
1500 TL

750 TL İLE KAYDINI YAPTIR KALAN ÜCRETİ TURDAN 3 GÜN ÖNCE ÖDE

 

1.Gün: Ankara – Diyarbakır – Mardin Şehir Gezisi

Sabah saat 06:00 da Ankara Esenboğa Havalimanı’nda buluşuyoruz ve 07:55 de Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da Hasan Paşa Han’da kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonrabirçok farklı kültürü, dili ve dini bünyesinde barındıran Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından, ilk olarak “kentsel sit alanı” olarak ilan edilmiş ve koruma altında olan Eski Mardin gezimize başlıyoruz. Artuklu sanatının tüm inceliklerinin sergilendiği ve Artuklu hükümdarı Kasım Bey’in adını taşıyan Kasımiye Medresesi’ni görüp Mardin’in en ünlü yapılarından Derr-ul Zafaran Manastırı’na geçiyoruz. Süryanilerin dini merkezi sayılan bu manastırda Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve Mezar bölümlerini görüyoruz. Mardin’in taş kapılı dar sokaklarında yürüyüş yaparak Kırklar Kilisesi’ne ulaşıyoruz. Kilise gezimizin ardından öğlen yemeğini (ekstra) alıp Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’inin bulunduğu Ulu Cami’yi geziyoruz. Şehidiye ve Zinciriye Medreselerini panoramik olarak görüp, Peygamberimizin ayak izinin bulunduğu Hatuniye Camii ve Medresesi ile Savur Kapı Mahallesi gezilerimizi yapıp, Abbaraları ve Bab-ı Sor Çeşmesini görüyoruz. Akşam yemeği öncesinde Mardin de ki otelimize yerleşiyoruz. (Akşam yemeği ekstra olup, ayarlanabilirse yöresel yemekler ve oyunlar eşliğinde düzenlenen Reyhani Gecesi yapılabilir.)

2.Gün: Dara Köyü ve Antik Kenti – Beyazsu Vadisi – Midyat – Tarihi Çarşılar ve Sokaklar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Roma İmparatorluğu’nun en önemli askeri üslerinden birisi olan ve dünyada baraj ve sarnıç sisteminin ilk kullanıldığı kentlerden Dara Antik Kenti’ni ziyaret etmek üzere Dara Köyü’ne gidiyoruz. Mağara Evleri, Nekropol ve Sarnıçları görüp yöreye özgü naneli ayranın tadına baktıktan sonra Nusaybin Sınır Hattı’nı takiben Beyazsu Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Midyat’ın 20 km dışında yer alan ve yüksek bir tepeye kurulmuş olan Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırı’nda buranın rehberleri eşliğinde Meryem Ana Kilisesi’ni, ThedoraKubbesi’ni, Merkez Kilise’yi, vaftiz kurnasını ve Azizlerin Evi ziyaretlerimizi yapıp Midyat Merkez’e gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra, Sıla dizisiyle meşhur olup birçok film ve dizide kullanılmış olan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Süryani ustaların elinden çıkan telkâri sanatının en iyi örneklerinin sergilendiği çarşılarda alışveriş molası veriyoruz. Ekstra alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama için Midyat da ki otelimize geçiyoruz.

3.Gün: Savur – Hacı Abdullah Bey Konağı – Kıllıt Köyü – Hasankeyf – El Rızk Cami – Diyarbakır – Ankara

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Savur ilçesine doğru hareket ediyoruz. İlk olarak bütün Savur’u keyifle izleyeceğiniz nokta olan Hacı Abdullah Bey Konağı’na çıkıyoruz. Savur Evleri’ni, altlarında bulunan mağaraları ve tarihi Hititlere kadar dayanan bu ilçenin sokaklarını gezip öğlen yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra Süryani halkın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyüne varıyoruz. Köy muhtarı olan İlyas amcadan köyün hikâyesini dinleyip buradaki Ortadoks, Katolik ve Protestan Kiliseleri ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin (ekstra) ardından Orta Çağ’da Anadolu’nun en zengin kentlerinden olan Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kentte, bir zamanlar Anadolu’daki en büyük köprü olan ama şu an sadece kalıntılarını gördüğümüz Taş Köprü ziyaret edip; buradaki panoramik gezilerimizi yapıyoruz. Alışveriş ve kahve için verdiğimiz serbest zamanın ardından Diyarbakır Havalimanı’na gidiyoruz ve Ankara’ya hareket ediyoruz. Diyarbakır Ankara uçuşumuzun saati 21:45 (Uçak saatine göre ekstra akşam yemeği alınabilir.)

 

 

 

Önemli Bilgiler

 

BONUS-WORLD  KARTLARA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

  • Ankara Havalimanına gidiş – dönüş transfer
  • 2 Gece Otel Konaklama
  • 2 Sabah Kahvaltısı
  • 2 Akşam yemeği
  • Ulaşım hizmeti
  • Rehberlik Hizmeti
  • Havalimanı Transferi
  • Acenta Refakati
  • Seyahat sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

Öğle Yemekleri

Reyhani Gecesi

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Kişisel Harcamalar 

► Bilgi: 0507 119 97 27  (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0507 119 97 27 - 0312 419 07 19
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara