11343

DOLU – DOLU 5 GECE 6 GÜN FAS TURU

Fiyat
:
849.00 Euro

Ekstra olarak sunulan Ankara – İstanbul- Ankara arası ULAŞIM FİYATA DAHİL!..

Ekstra tur olarak yapılan muhteşem  Essaouira (Suveyre Turu) FİYATA DAHİL!

Programda belirtilen müze- ören yeri giriş ücretleri
FİYATA DAHİL !

Atlı Fayton turu FİYATA DAHİL !

Seyahat sağlık sigortası FİYATA DAHİL !

Fes Şehri Gezisi FİYATA DAHİL !

Mavi Şehir Chefchaouen (ŞAFŞAVAN) TuruFİYATA DAHİL !.

 Bahia Sarayı, Mojeral garden Turu bu programda
FİYATA DAHİL !

 

300 EURO ÖN ÖDEME İLE KAYDINIZI YAPTIRABİLİR KALAN TUR ÜCRETİNİ 07.01.2022 TARİHİNE KADAR ÖDEYEREK KAPATABİLİRSİNİZ.

 

 Fiyatımız 10.12.2021 tarihine kadar geçerli erken rezervasyon fiyatıdır. 10 Aralık sonrası fiyat 889 EURO olacaktır. (Erken rezervasyon döneminde 40 Euro indirim vardır!..)

 TÜRK HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ

1.GÜN –ANKARA- ISTANBUL – CASABLANCA  (25.01.2022)

Ankara’dangece saat 00.45’da buluşma ve 01.00’de hareketle İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. Verilen molalar ve araç içi ikramlarla birlikte 07.30’daİstanbul Havalimanına varış. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarı önünde saat 08:30’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Havayolları’nınTK 617 sayılı seferi ile saat  10:45’ de Kasablanca’ya hareket. Yerel  saat ile 14:00’de varış. V. Muhammed havalimanına varışımıza istinaden Türk rehberimiz tarafından karşılanma ve şehir turunda; Dünyanın 3. büyük Camii’siHassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN : CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FES (26.01.2022)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rabat’a hareket. Varışımızatakiben yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 kmlik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal Sulama Havuzu, Bob Mansour Şehir Kapısı, El Hedim Meydanı, Molla İsmail Türbesi ve Musevi Mahallesi gezilecektir. Turumuzun ardından Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) Turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacaktır.

 

3.GÜN –FES- ŞAFŞAVAN- FES  (27.01.2022)

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası ‘Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’ turuna katılıyoruz. Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes'deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacaktır.

 

4.GÜN –FES- MARRAKECH (28.01.2022)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Marrakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Marrakech’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından atlı fayton turuna çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimizleekstra Akşam Yemekli Chez Ali turuna katılıyoruz.(60 Euro) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali’de binbir gece masallarını andıran müzisyenler ve folklör gösterileri eşliğinde alacağımız akşam yemeğinin ardından atlı süvarilerin yapacağı muhteşem gösterinin sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelde. (Ayrıca fiyata dahil olarak otelimizde de akşam yemeği vardır. Chez Ali Turuna katılan katılmayan herkes otelde fiyata dahil akşam yemeğinden faydalanabilir.)

5.GÜN - MARRAKECH – ESSAOUIRA – MARRAKECH (29.01.2022)

Sabah kahvaltısının ardından Essaouira’ya hareket. Bu turumuzda Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekanıdır. Bizlere birazda eski Bodrum’u hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası dönem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alışverişler için limanda serbest zaman ve belirtilen saatte toplanma Marakeş`e dönüş akşam yemeği ve konaklama.4*El Andalous Hotel Marrakech vb.

6.GÜN - MARRAKECH-İSTANBUL-ANKARA (30.01.22 –31.01.22)

Sabah kahvaltısın ardından odaların boşaltılması. Marrakech merkezde şehir turu ve alışveriş içinserbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 620 sefer sayılı uçuşu ile 15.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.50’de varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen tur otobüsümüze binerek Ankara’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz verilen molalar ve araç içi ikramlar eşliğinde sabah saatlerinde (05.00-06.00 civarı) Ankara’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka ANKA TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. (31 Ocak 2022’de Ankara’ya varılıyor.)
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

 • Türk HavaHavayolları ile İstanbul-Casablanca// Marrakech- İstanbul uçuşlarında uçak bileti
 • ANKARA- İstanbul Havalimanı – ANKARAarası gidiş – dönüş ulaşım
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • 4* otellerde 5 gece konaklama
 • Programda adı geçen ören yerleri giriş ücretleri
 • Otellere ödenen turizm vergileri
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Şehirler arası transferler
 • Marakeş şehir turu
 • Rabat şehir turu
 • Şafşavan, Essaoira Turları
 • Majorelle Bahçesi ve Müzesi giriş ücreti
 • Bahia Sarayı giriş ücreti
 • Hasan 2 Camii Giriş Ücreti
 • Atlı Fayton turu
 • Yerel ve Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası (65 yaş altı fiyata dahil, 65 yaş üstü +25 Euro’dur)

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

 

 • Öğle yemekleri
 • Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL’dir)
 • İptal Sigortası (Tur ücretinin %1’i tutarındadır.)
 • Chez Ali Turu (60 Euro)


► Bilgi: 0507 119 97 27  (WhatsApp tan da ulaşabilirsiniz)
► Web: www.gezigunlugu.net
►Twitter :https://twitter.com/gezigunlugu
► Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/hanorganizasyonlari
► Daha önceki organizasyonlarimizdan görüntüler için:
https://www.facebook.com/gezigunlugu/photos_albums

► Rezervasyon: 0507 119 97 27 - 0312 419 07 19
► Acenta Adres : 
Balgat, CEYHUN ATUF KANSU CADDESİ 53/1, (1386. Sk. 2/1), Çankaya/Ankara